Balonowe cuda

Skręcanie balonów wcale nie jest takie trudne i daje dużo frajdy dzieciom oraz dorosłym.

 

 

#1 Wprowadzenie

Ten filmik zapozna Was z podstawowymi technikami skręcania balonów, dzięki którym opanujecie najbardziej skomplikowane wzory. Ze wszystkich wypróbowanych przez nas balonów, przypadły nam do gustu te, z firmy Gemar, które możecie dostać w cenie od 20-26 zł za 100 sztuk. I pamiętajcie o solidnej, wytrzymałej, dwustronnej pompce, która Was nigdy nie zawiedzie na imprezie. Powodzenia i życzymy miłego skręcania:)

#2 Szabla i miecz

Szabelka i miecz - najłatwiejsze do zrobienia i ulubione przez chłopaków, balonowe wzory. Często wykorzystywane przez nas na imprezach pirackich lub rycerskich, m.in. do zabawy "Dzieciaki atakują" . Powodzenia i życzymy miłego skręcania.

#3 Pieski małe dwa

W tym odcinku, nauczycie się skręcać dwa rodzaje piesków - owczarka kaukaskiego i yorka terriera, hehe, żartuję oczywiście, chociaż....jakby się dokładniej przyjrzeć....zresztą, zobaczcie sami.

#4 Kwiatek

Piękne, pachnące rosną na łące. Od dzisiaj nie będziecie mieć żadnych problemów ze zrobieniem ślicznego, balonowego kwiatka. Pamiętajcie tylko o pielęgnacji, czyli miłym, spokojnym głosem, mówimy do naszego kwiatuszka oraz podlewamy go trzy razy w tygodniu;) Powodzenia!

#5 Karabin

Paweł ma niespodziankę dla osób, które nie przepadają za prawdziwym paintballem. Wersja bezpieczniejsza, bo nie rani i nie brudzi ubrań. Życzymy miłej zabawy!

#6 Ślimaczek

Kochani, zagadka! Chodzi po świecie, o nocleg nie prosi, bo własny domek na grzbiecie nosi. Kto to? Co to? Zobaczcie jak szybciutko można zrobić balonowego ślimaka. Powodzenia!

#7 Motyl

Kolejny wzór, który mamy do zaproponowania, na pewno oczaruje wszystkie dziewczynki i zrobi furorę na Waszej imprezie. I jak się już pewnie domyślacie, najczęściej wybieranym kolorem jest.... kolor różowy, tudzież fioletowy. Jeśli motylek za pierwszym razem Wam nie wyjdzie, nie przejmujcie się tym, wystarczy odrobina cierpliwości i trochę treningu. Trzymamy kciuki!

#8 Mikroport

Przedstawiamy super ekstra nowoczesny mikrofon nagłowny, sprawdzający się w każdych warunkach atmosferycznych i nadający się do prowadzenia każdej imprezy. Sprawdźcie sami. Powodzenia!!!

#9 Żaba

Wzór, który mamy do zaproponowania tym razem, to piękna uśmiechnięta żabka. Zresztą zobaczcie sami. Powodzenia!!!

#10 Królik

Kolejny zwierzak i kolejna zagadka: Ma długie uszy, futerko puszyste, ze smakiem zjada sałaty listek......Co odpowiadają młodsze dzieci: KŁUŁIK!!! I wszytko jasne.Wzór prosty i przyjemny. Oceńcie sami. Powodzenia!!!

#11 Łabędź

Na waszych imprezach nie może zabraknąć kolejnego wzoru, którym jest....mała podpowiedź: Po stawie pływa i królem ptaków się nazywa??? Młodsze dzieci od razu krzyczą, że to kaczka, ale po drobnych podpowiedziach już wszyscy wiemy, że to łabędź. Zobaczcie, jak szybko i przyjemnie skręcić tego pięknego ptaka. Powodzenia!!!

#12 Kot

W nocnej ciszy łapie myszy.... ???Kto to? Oczywiście, że kotek. Z tą zagadką dzieci nie mają najmniejszego problemu. Więcej trudności może sprawić nam wykonanie tego wzoru, który wymaga więcej cierpliwości i sprawności, ale to nie oznacza, że nie jest do zrobienia. Po prostu musimy mieć świadomość, że może nam nie wyjść za pierwszym lub drugim razem. Kotek jest równie popularny na imprezach jak pudelek, czy kwiatek i szczerze namawiamy do nauki tego wzoru. A i tak najwięcej radości sprawi dzieciom fakt, że sami potraficie zrobić ich ulubionego pupilka. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

#13 Żyrafa

"Czy to szafa? Nie, kochani. Może rafa? Także nie. Szyja długa i z cętkami, gdzieś w Afryce pasie się" (aut.Bogusław Michalec). Z dedykacją dla Agnieszki z Kielc od "Pana Balonowego" piękna i słodziuchna żyrafa. Wzór prosty i szybki do zrobienia, zresztą zobaczcie sami. Życzymy powodzenia!!!

#14 Bukiet kwiatów

Z dedykacją dla wszystkich uczestników naszego konkursu fotograficznego, pt."Radość dziecka". Gorąco dziękujemy za wszystkie wspaniałe, niepowtarzalne i wyjątkowe zdjęcia.

#15 Pingwin

Jaki to ptak co nie lata? Swetrów nie nosi, ani szalika, cudnie nurkuje i po lodzie fika??? Wraz ze śniegiem do naszej wesołej krainy przywędrowała cała rodzinka pingwinów. Życzymy powodzenia i wytrwałości w nauce oraz zapraszamy na filmik.

#16 Dżdżownica / Gąsienica

Co to za robaczek, który w ziemi pomieszkuje i między trawą, jak akordeon maszeruje....w kolorowym jest kubraczku, tak, zgadza się, to dżdżownica drogi przedszkolaczku.
Może wzór nie należy do najłatwiejszych, ale jak już pewnie zdążyliście się przekonać, trochę cierpliwości, odrobina treningu i nie ma rzeczy niemożliwych. Życzymy powodzenia i piszcie o swoich postępach.

#17 Ryba

Uwaga, uwaga, kolejny wzór i kolejna zagadka! Boi się wędki, od sieci ucieka. Najlepiej się czuje z dala od człowieka (źródło:zagadkidladzieci.net).....tym razem przedstawiamy bardzo łatwy i szybki w wykonaniu, wzór rybki. Powodzenia i jak zawsze, trzymamy za Was mocno kciuki.

#18 Krab

Pancerz go chroni z każdej strony, i tak jak jego kuzyn rak, jest w ostre szczypce uzbrojony, lecz chodzi bokiem a nie wspak.
Jeśli skręcacie już baloniki i macie ochotę na coś trudniejszego, to przedstawiamy wzór kraba. Może on Wam nie wyjść za pierwszym razem, ważne, żeby się nie zniechęcać i próbować do skutku. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!