Projekt

W jakim celu powstał blog?

Cały pomysł stworzenia blogu powstał z  prawdziwej miłości do dzieci oraz pragnienia ich rozwoju, poprzez zabawę, taniec i muzykę.

Jako  animatorka czasu wolnego, specjalizująca się w organizowaniu koncertów i imprez dla dzieci, chciałam podzielić się z Wami swoją wiedzą, pomysłami i całym bagażem doświadczeń, jaki udało mi się do tej pory zebrać.

Chciałabym, aby ten blog był pierwszą pomocą dla wszystkich osób, chcących przygotować imprezę z udziałem dzieci.

Co znajdziemy na blogu?

Jeśli kiedykolwiek szukaliście w internecie zabaw dla dzieci, zauważyliście zapewne, że jest ich bardzo, bardzo dużo, ale do końca nie mieliście pewności, która zabawa się sprawdzi i spodoba naszym uczestnikom. Dlatego też, blog Malocakids jest zestawieniem przemyślanych, wypróbowanych przez niezliczoną ilość dzieci gier, zabaw, konkursów oraz układów tanecznych, podczas prowadzonych przeze mnie różnorodnych imprez. Wszystkie elementy starałam się podzielić, mniej więcej, według wieku i percepcji uczestników. Dlaczego mniej więcej? Ponieważ jak wiemy, każde dziecko kształci się w odpowiednim dla siebie rytmie, zatem rozwój motoryczny oraz sensoryczny dziecka, staje się kwestią indywidualną.

Chciałabym podzielić się z Wami swoimi autorskimi układami tanecznymi (jest ich około 30), oraz tańcami już znanymi i lubianymi przez małe oraz starsze dzieci. Także tutaj znajdziecie, najpopularniejsze na festynach rodzinnych, wzory malowania buziek oraz cuda i cudeńka skręcone z baloników. Dla dzieci starszych oraz osób dorosłych mam do zaproponowania naukę żonglerki – tradycyjnej oraz kontaktowej. Pod zakładką Porady/ Ciekawostki znajdziecie moje spostrzeżenia, uwagi i sugestie, pojawiające się podczas przebywania w towarzystwie dzieciJ

Mam nadzieję, że w dużym stopniu mój blog pomoże w realizacji Waszych działań, że będziemy wspólnie uczestniczyć w życiu dzieci i pomagać rozwijać im się podczas zabawy.

Jak działa blog Malocakids?

Systematycznie na blogu oraz na kanale w serwisie Youtube, dodawać będę nowe filmiki, każdy z innej kategorii. Dominować na pewno będą układy taneczne, malowanie buziek oraz balonowe cudeńka. Oprócz mnie, na filmikach zobaczycie jeszcze dwóch animatorów, gdzie każdy z nich, wybrał swoją dziedzinę. Ania specjalizuje się w malowaniu buziek, jest zdecydowanie najbardziej utalentowana plastycznie spośród całej trójki, za to Paweł, jest zbzikowanym żonglerem oraz profesjonalistą w skręcaniu balonów. Ale myślę, że sami się o tym przekonacie. Są jeszcze dwie osoby, których nie zobaczycie, ale cały czas nam towarzyszą i gdyby nie oni, nie byłoby żadnych filmików. Wszystkie sprawy techniczne oddajemy w ręce Adriana i Krzyśka.

Kochani, chciałabym, abyście dzielili się na blogu swoim doświadczeniem, pomysłami oraz spostrzeżeniami. Wspólnie możemy stworzyć idealną stronę, która pomoże rodzicom w przygotowaniu wymarzonych urodzinek dla swojego dziecka, ułatwi przygotowanie balu karnawałowego lub pomoże wszystkim, rozpoczynającym swoją przygodę w animacji. Liczę na Was, razem możemy więcej!!!