Żonglowanie

Nasz kolejny bzik to żonglowanie. Serdecznie i gorąco wszystkich zachęcamy do nauki, tejże ciekawej sztuki. Sami po sobie widzimy, że przynosi ona dużo korzyści. I jeśli myślicie, że jest nie do opanowania, nic bardziej mylnego.
Bardzo ważna sprawa i najczęściej popełniany błąd u osób początkujących, to rezygnacja po pierwszych dziesięciu minutach nauki. Nie da się ukryć, ten moment wydaje się najgorszy. Piłki będą Wam spadać milion razy, ale jest to naturalne, bowiem mózg "staje" przed nowym wyzwaniem. Musicie dać mu trochę czasu, aby między neuronami powstały nowe połączenia, które pomogą zapamiętać, a później odtworzyć nabyte zdolności. Im więcej ćwiczeń, tym większy rozwój tkanki mózgowej, a tym samym lepsza efektywność. Inaczej mówiąc, mózg, tak samo jak np.biceps jest mięśniem, którego trzeba pielęgnować i cały czas trenować. I idealnie nadaje się do tego żonglowanie. Serio, serio!
Wróćmy jeszcze na chwilkę do wspomnianych wcześniej korzyści. Co zaobserwowaliśmy u siebie, to na pewno poprawa pamięci, koncentracji i refleksu. Dodatkowo opanowana do perfekcji cierpliwość, determinacja oraz poprawa sprawności ręki nie dominującej.
Nie odkładajcie nauki na jutro. Jeśli nie macie piłeczek w domu, weźcie ziemniaki, tudzież zwinięte w kulkę skarpetki i do dzieła.
Poniżej przedstawiamy pierwszy filmik instruktażowy.

1# Kaskada

Jeśli zaczynacie dopiero swoją przygodę z żonglowaniem, wykonujcie zadania krok po kroku, sumiennie i bez pośpiechu. Gwarantujemy Wam, że po tygodniu codziennego treningu, będziecie w szoku. Powodzenia i mega trzymamy za Was kciuki. 

2# Kaskada odwrócona

Po opanowaniu pierwsze lekcji, odrobinkę podnosimy poprzeczkę i zapraszamy do nauki kaskady odwróconej. Pamiętajcie, że trening czyni mistrza, nie ma poddawania się!!!

3# Rzut podwójny

Jeśli zaczynacie się już nudzić samą kaskadą, nie pozostaje nam nic innego, jak zaproszenie na kolejną lekcję. Tym razem rzut podwójny. Zobaczcie, ćwiczcie i dzielcie się z nami swoimi postępami.

4# Rzut krzyżowy

Rzut podwójny opanowany? Co powiecie na rzut krzyżowy? Zobaczcie i spróbujcie sami!